به پشتوانه توان حرفه ای و کوشش های مداوم تیم راه اندازی پروژه ، اولین مرحله از تولید آهن اسفنجی مگامدول طوبی سیرجان با ظرفیت اسمی  ۵۱۰۰ تن در روز تحقق یافت .

این دستاورد  بهره برداری با هدف حداکثر سازی ظرفیت اسمی کارخانه این پروژه صنایع معدنی همزمان با آغاز  سال  “جهش تولید با مشارکت مردم” به ثمر نشسته است که از ابعاد مختلف دارای اهمیت است.

ثبت عدد ۵۱۰۰ تن در تولید آهن اسفنجی این پروژه در شرایطی رقم خورده است که این میزان فراتر از اهداف و تعهدات پیش بینی شده در اسناد قراردادی است .

پروژه احیاء مستقیم طوبی از جمله طرح های مگامدول حوزه صنایع معدنی است که با ظرفیت تولید روزانه یک میلیون و ۸۵۰ هزار تن آهن اسفنجی از سوی شرکت مهندسی فن آور معادن وفلزات (MMTE) و با استفاده از جدیدترین روش های مبتنی بر دانش فنی روز میدرکس به مرحله اجرا درآمده است .

نقش آفرینی عمده شرکت های متعدد این گروه در حوزه ساخت تجهیزات و اجرا  از نکات برجسته ساخت و توسعه این طرح ایرانی است .

گروه MMTE  تاکنون با اجرای ۳ پروژه احیا مستقیم ( گوهر، کوثر و طوبی ) در شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر و ثبت ۵.۴ میلیون تن ظرفیت و نیز اجرای ۲ پروژه آهن اسفنجی به کارفرمایی شرکت جهان فولاد سیرجان به ظرفیت ۲ میلیون تن، در مجموع با ثبت رکورد اجرایی ۷.۴ میلیون تن، در میان شرکت های ایرانی، بالاترین سهم توسعه پروژه های آهن اسفنجی و ایجاد زنجیره ارزش صنایع معدنی را در استان کرمان در اختیار دارد .